Lahega fastighet flygfoto

Kontaktuppgifter


Visa större karta


Besöksadress

Makadamgatan 16, Box 13073, 250 13 Helsingborg
Telefon: 042-25 67 00
Telefax: 042-25 67 50
info@clemondo.se 

Order

Telefon: 042-25 67 20
Telefax: 042-25 67 21
info@clemondo.se

Lahega

Ledning

Erik Hantoft (VD)
phone 0734 34 60 30
email
erik.hantoft@clemondo.se

Mathias Andersson (Inköpschef)
phone 0733 87 60 85
email
mathias.andersson@clemondo.se

Pernilla Hagerman (Produktionschef)
phone 0725 75 96 47
email
pernilla.hagerman@clemondo.se

David Löwenstein (Chef produktutveckling och labb)
phone 0709 10 17 19
email
david.lowenstein@clemondo.se

Björn Vackmyr (Affärsområdeschef Private Label)
phone 0735 05 73 34
email
bjorn.vackmyr@clemondo.se

Dan Viberg (Affärsområdeschef)
phone 0709 10 17 12
email
dan.viberg@clemondo.se

Hans Östebo (Ekonomichef)
phone 0725 89 94 35
email
hans.ostebo@clemondo.se

Försäljning Fordon

Dan Viberg (Affärsområdeschef)
phone 0709 10 17 12
email
dan.viberg@clemondo.se

Karl Bülow (Försäljningschef Fordon & Industri)
phone 0733 85 25 17
email
karl.bulow@clemondo.se

Dennis Alexis (Key Account Manager Fordon)
phone 0709 10 17 07
email
dennis.alexis@clemondo.se

Marcus Anderberg (Key Account Manager Fordonsvård)
phone 0709 10 17 42
email
marcus.anderberg@clemondo.se

Torbjörn Ljungqvist (Product Account Manager Fordon)
phone 0705 89 39 35
email
torbjorn.ljungqvist@clemondo.se

Anette Fridholm (Produktutvecklare)
phone 0703 74 77 45
email
anette.fridholm@clemondo.se

Sonny Wadström (Large Account & Specialist Fordonstvätt)
phone 0702 61 99 97
email
sonny.wadstrom@clemondo.se

Robert Tordenhag (Key Account Manager Livsmedel/Industri)
phone 0706 99 61 70
email
robert.tordenhag@clemondo.se

Fordon kemifrågor (Kemisk- tekniska frågor)
042 25 67 60
email
info@clemondo.se

Mathias Einarsson (Representant Skåne, Blekinge.)
phone 0761 17 97 39
email
mathias.einarsson@clemondo.se

Daniel Graff (Representant Södermanland)
phone 0707 27 71 30
email
daniel.graff@clemondo.se

Lars Holmberg (Representant Värmland, Dalsland, Närke.)
phone 0709 10 17 40
email
lars.holmberg@clemondo.se

Anders Johansson (Representant Hälsingland, Dalarna, Gästrikland, Jämtland)
phone 0709 10 17 41
email
anders.johansson@clemondo.se

Tony Jägerholm (Representant Stockholm)
phone 0709 10 17 46
email
tony.jagerholm@clemondo.se

Mikael Larsen (Representant Göteborg, Bohuslän, Norra Halland.)
phone 0709 10 17 36
email
mikael.larsen@clemondo.se

Per Marklund (Representant Lappland, Västerbotten, Norrbotten, Ångemanland.)
phone 0709 10 17 31
email
per.marklund@clemondo.se

Sonny Olsson (Representant Småland, Öland, Gotland.)
phone 0709 10 17 37
email
sonny.olsson@clemondo.se

Krister Settergren (Representant Halland, Nordvästra Skåne.)
phone 0709 10 17 44
email
krister.settergren@clemondo.se

Marcus Svedlindh (Representant Västmanland, Södermanland, Södra Stockholm.)
phone 0709 10 17 33
email
marcus.svedlindh@clemondo.se

Peter Söderström (Representant Örnsköldsvik)
phone 0733 03 87 27
email
peter.soderstrom@clemondo.se

Försäljning Hygien

Eva Ärlebo (Försäljnings och affärsutvecklingschef)
phone 0731 43 30 36
email
eva.arlebo@clemondo.se

Annika Danielsson (Produkt- och Key Account Manager)
phone 0702 77 37 31
email
annika.danielsson@livhc.se

Marina Härd (Produktutvecklare)
phone 0706 44 67 17
email
marina.hard@clemondo.se

Hygien kemifrågor (Kemisk- tekniska frågor)
042 25 67 65
email
info@clemondo.se

Försäljning Industri

Dan Viberg (Affärsområdeschef)
phone 0709 10 17 12
email
dan.viberg@clemondo.se

Karl Bülow (Försäljningschef Fordon & Industri)
phone 0733 85 25 17
email
karl.bulow@clemondo.se

Mattias Hess (Key Account Manager Industri)
phone 0708 15 30 46
email
mattias.hess@clemondo.se

Robert Tordenhag (Key Account Manager Livsmedel/Industri)
phone 0706 99 61 70
email
robert.tordenhag@clemondo.se

Mattias Skogar (Produktutvecklare)
phone 0706 89 67 29
email
mattias.skogar@clemondo.se

Industri kemifrågor (Kemisk-tekniska frågor)
042 25 67 61
email
info@clemondo.se

Mathias Einarsson (Representant Skåne, Blekinge.)
phone 0761 17 97 39
email
mathias.einarsson@clemondo.se

Daniel Graff (Representant Södermanland)
phone 0707 27 71 30
email
daniel.graff@clemondo.se

Lars Holmberg (Representant Värmland, Dalsland, Närke.)
phone 0709 10 17 40
email
lars.holmberg@clemondo.se

Anders Johansson (Representant Hälsingland, Dalarna, Gästrikland, Jämtland)
phone 0709 10 17 41
email
anders.johansson@clemondo.se

Tony Jägerholm (Representant Stockholm)
phone 0709 10 17 46
email
tony.jagerholm@clemondo.se

Mikael Larsen (Representant Göteborg, Bohuslän, Norra Halland.)
phone 0709 10 17 36
email
mikael.larsen@clemondo.se

Per Marklund (Representant Lappland, Västerbotten, Norrbotten, Ångemanland.)
phone 0709 10 17 31
email
per.marklund@clemondo.se

Sonny Olsson (Representant Småland, Öland, Gotland.)
phone 0709 10 17 37
email
sonny.olsson@clemondo.se

Krister Settergren (Representant Halland, Nordvästra Skåne.)
phone 0709 10 17 44
email
krister.settergren@clemondo.se

Marcus Svedlindh (Representant Västmanland, Södermanland, Södra Stockholm.)
phone 0709 10 17 33
email
marcus.svedlindh@clemondo.se

Peter Söderström (Representant Örnsköldsvik)
phone 0733 03 87 27
email
peter.soderstrom@clemondo.se

Försäljning Private Label

Björn Vackmyr (Affärsområdeschef Private Label)
phone 0735 05 73 34
email
bjorn.vackmyr@clemondo.se

Mikael Fjellsén (Key Account Manager Private Label)
phone 0734 20 25 43
email
mikael.fjellsen@clemondo.se

Support

Kundsupport (Kundsupport)
042-256720
email
info@clemondo.se

Tahani Kassak (Kundsupport)
phone 0723 91 77 27
email
tahani.kassak@clemondo.se

Lena Palmenius (Kundsupport)
phone 0723 91 77 28
email
lena.palmenius@clemondo.se

Annika Trygg (Kundsupport)
phone 0761 17 97 24
email
annika.trygg@clemondo.se

Fordon kemifrågor (Kemisk- tekniska frågor)
042 25 67 60
email
info@clemondo.se

Hygien kemifrågor (Kemisk- tekniska frågor)
042 25 67 65
email
info@clemondo.se

Industri kemifrågor (Kemisk-tekniska frågor)
042 25 67 61
email
info@clemondo.se

Marknadskommunikation

Jonas Andreén (E-Business Manager)
phone 0733 02 48 42
email
jonas.andreen@clemondo.se

Sofie Lindgren (Marknadskoordinator)
phone 0723 91 77 21
email
sofie.lindgren@clemondo.se

Inköp

Mathias Andersson (Inköpschef)
phone 0733 87 60 85
email
mathias.andersson@clemondo.se

Torbjörn Ljungqvist (Product Account Manager Fordon)
phone 0705 89 39 35
email
torbjorn.ljungqvist@clemondo.se

Anne Berglund (Inköpare)
phone 0723 91 77 22
email
anne.berglund@clemondo.se

Jonas Schoultze (Inköpare)
phone 0706 66 63 20
email
jonas.schoultze@clemondo.se

F&U

David Löwenstein (Chef produktutveckling och labb)
phone 0709 10 17 19
email
david.lowenstein@clemondo.se

Anette Fridholm (Produktutvecklare)
phone 0703 74 77 45
email
anette.fridholm@clemondo.se

Marina Härd (Produktutvecklare)
phone 0706 44 67 17
email
marina.hard@clemondo.se

Åsa Möller (Miljösamordnare)
phone 0723 91 77 24
email
asa.moller@clemondo.se

Mattias Skogar (Produktutvecklare)
phone 0706 89 67 29
email
mattias.skogar@clemondo.se

Claes Wassholm (Teknisk Redaktör)
phone 0723 91 77 23
email
claes.wassholm@clemondo.se

Roger Jansson (Kvalitetskontrollant)
phone 0723 91 77 25
email
roger.jansson@clemondo.se

Produktion

Pernilla Hagerman (Produktionschef)
phone 0725 75 96 47
email
pernilla.hagerman@clemondo.se

Michael Johansson (Förman Produktion)
phone 0723 91 77 20
email
michael.johansson@clemondo.se

Jonas Nilsson (Förman Produktion)
phone 0723 91 77 11
email
jonas.nilsson@clemondo.se

Johan Sangeus (Förman Lager)
phone 0723 91 77 19
email
johan.sangeus@clemondo.se

Gabriella Sabotkovska (Produktionsplanerare)
phone 0733 88 09 25
email
gabriella.sabotkovska@clemondo.se

Daniel Blixt-Nilsson (Fastighets- och Underhållsansvarig)
phone 0722 34 20 58
email
daniel.blixt-nilsson@clemondo.se

Detlev Nowakovski (Produktionstekniker)
phone 0708 71 26 07
email
detlev.nowakovski@clemondo.se

IT

Erik Hantoft (VD)
phone 0734 34 60 30
email
erik.hantoft@clemondo.se

Mike Back (IT-drift)
phone 0767 76 97 09
email
mike.back@clemondo.se

Ekonomi

Hans Östebo (Ekonomichef)
phone 0725 89 94 35
email
hans.ostebo@clemondo.se

Elisabeth Berglund (Ekonomiassistent)
phone 0723 91 77 02
email
elisabeth.berglund@clemondo.se

Ingela Börjesson (Löneansvarig)
phone 0723 91 77 01
email
ingela.borjesson@clemondo.se

Ewa Leonhard (Redovisningsansvarig)
phone 0723 91 77 00
email
ewa.leonhard@clemondo.se